ویژگی های جدید فتوشاپ 2020

بدون دیدگاه

بهبود preset ها

پس از سالها، سرانجام ادوبی فتوشاپ preset ها را به روز کرد. گرادینت ها، پترن ها، swatch ها، استایل و شکل های لایه ای همگی به روز رسانی شده اند. البته preset های قدیمی هم در زیر legacy موجود می باشند. این موارد همه از preset manager ، به پنل های فتوشاپ منتقل شده اند. اکنون براش ها و swatch ها در پنل های preset جدید قابل مشاهده می باشند. نکته: برای باز یا جمع کردن همه ی زیرپوشه ها به صورت یکجا همزمان دکمه ی Ctrl را گرفته و بر روی زیر پوشه ها کلیک کنید. اکنون گرادینت ها به عنوان آیتم هایی از کتابخانه در دسترس خواهند بود.    

درواقع ویژگی بزرگ این قسمت، توانایی تغییر preset  ها تنها با یک کلیک است. برای این کار همچنین می توانید شیء مورد نظرتان را از پنل ها به داخل سند درگ کنید. اگر مورد انتخاب شده ای وجود داشته باشد، آنها به آن ماسک می شوند، در غیر این صورت به عنوان لایه های adjustment ظاهر می شوند. همچنین می توانید آنها را مستقیماً در پنل لایه ها درگ کنید.

Object Selection Tool

ابزار جدید دیگری که قصد معرفی آن را داریم object selection tool یا ابزار انتخاب شیء است. قطعا ذوق زده خواهید شد اگر بدانید که دیگر نیازی نیست که زمان زیادی را صرف انتخاب یک شی در یک تصویر کنید. این ابزار شامل دو حالت مستطیل (rectangle) و لاسو (lasso) است که با توجه به کاری که میخواهید انجام دهید، از یکی از این دو استفاده میکنید.

اگر object selection tool در صفحه نمایش داده نمی شود فقط کافی است که به منو ٍEdit بروید، سپس Toolbar را انتخاب کنید در پنجره ی باز شده بر روی گزینه ی Restore Defaults کلیک کنید و در نهایت دکمه ی Done را بفشارید.

­­­­­­­­­object selection tool به روز رسانی شده در فتوشاپ 2020 به صورت هوشمند، شیء مورد نظرتان را متمرکز تر از قبل انتخاب میکند؛ فقط کافی است ابزار lasso را از object selection tool انتخاب کنید و دور شیء مورد نظرتان بکشید تا برنامه به صورت اتوماتیک مرز بین شیء مورد نظر و باقی تصویر را مشخص کند. مثل ورژن های قبل، با گرفتن کلید Alt و انتخاب یک قسمت از شیء انتخاب شده، میتوانید بخش انتخابی را از حالت انتخاب در بیاورید و در مقابل اگر بخواهید قسمتی را اضافه کنید فقط کافی است دکمه ی Shift را نگه داشته و بر روی قسمت مورد نظر کلیک کنید.

سرعت بالا

از ویژگی های جذاب فتوشاپ 2020 سرعت بالای آن است که قطعا نمیشود نادیده اش گرفت. سنجیدن این آپشن دست خودتان را می بوسد 🙂 .

WARP ترانسفورم پیشرفته

اکنون تغییر شکل اشیاء در عکس، و یا محو کردن بافت ها، ساده تر از همیشه است. ابتدا Edit را انتخاب کرده سپس بر روی Transform و بعد از آن هم روی Warp کلیک کنید و یا Cmd یا Ctrl بعلاوه T را بفشارید تا بتوانید Free Transform (ایجاد تغییر شکل دلخواه) را اعمال کنید سپس راست کلیک کرده و warp را انتخاب کنید پس از ایجاد warp ، می توانید یک گرید (grid) را از نوار ابزار انتخاب کنید. بهترین بخش این قسمت این است که، اگر alt / Option را نگه دارید و روی grid درگ کنید (بکشید)، می توانید mesh را به هر کجا که بخواهید انشعاب دهید. این گزینه شما را قادر می سازد که اسپلیت (split) های سفارشی را بسازید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.