نتورک پلاس

دوره نتورک پلاس به عنوان یکی از دوره های مقدماتی آموزش شبکه است. نتورک پلاس یک دوره کوتاه مدت یک الی دو ماهه است که مبانی شبکه را آموزش می دهد. در این دوره آموزشی، با مفاهیم اولیه شبکه آشنا میشوید و با قرار گرفتن در جو کلاس و رد و بدل شدن اطلاعات بین اساتید و افراد، می توانید مسیر خود را آگاهانه انتخاب کنید.

نتورک پلاس چیست؟

مدرک نتورک پلاس در واقع تمامی مدارک CompTIA همگی مدارکی vendor-neutral هستند. vendor-neutral به عمومی بودن این مدرک در حوزه شبکه و وابسته نبودن آن به یک تولید کننده خاص میگویند. مدارک و دوره های سیسکو را در نظر بگیرید؛ این مدارک با هدف استفاده از تکنولوژی ها و محصولات سیسکو پایه ریزی شده اند. این موضوع در رابطه
با مایکروسافت و دوره های آن نیز صدق میکند و محوریت کلیه این دوره ها و مدارک نیز، محصولات مایکروسافت است.
نتورک پلاس شامل موضوعات و مفاهیمی مقدماتی است که موجب می شود تا شما دانش و مهارت های لازم به منظور طراحی، پیکربندی، مدیریت و عیب یابی انواع مختلف شبکه های کابلی و وایرلس را کسب نمائید.

 

شبکه چیست؟

 

به طور ساده و خلاصه به مجموعه دو یا چند کامپیوتر که بتوانند با هم ارتباط داشته باشند و منابع هم را به اشتراک بگذراند شبکه می گویند. هدف از شبکه این موارد است:

۱. از بین رفتن فاصله
۲. سادگی در انتقال داده ها
۳. صرفه جویی در هزینه
۴. افزایش اطمینان
۵. اشتراک منابع سخت افزاری و نرم افزاری

راه های یادگیری نتورک پلاس

رایج ترین راه فراگیری نتورک پلاس، شرکت در دوره های حضوری نت ورک پلاس است. اگر هیچ اطلاعی از شبکه ندارید و قبلا دوره ندیده اید اینجاست که نیاز به شرکت در دوره نتورک پلاس برای شما الزامی است. شرکت در این دوره ها در هدایت درست فراگیران برای کسب مهارت ها و دانش های مورد نیاز به بهترین شیوه موثر می باشد. 

چرا نتورک پلاس؟

در واقع آموزش نتورک پلاس مقدمه ای برای کسب مدارک ارزشمندی خواهد بود که در صورت پیشرفت به مجموعه مهارت های IT شما اعتبار می بخشند، بطوریکه می توان به برخی از مزایای عالی اخذ این مدرک مانند افزایش حقوق، کسب توانایی و شایستگی لازم برای ارتقاء علمی و شغلی اشاره کرد.

جمع بندی

انتخاب یک شغل یا حرفه همیشه کاری حساس و مهم بوده است و پی بردن به مهارت های فردی برای هر کسی راحت نیست با این حال دوره های کوتاه و مقدماتی مانند نتورک پلاس این فرصت را به شما می دهند که بفهمید در چه زمینه ای علاقه و استعداد دارید. کوتاه بودن این دوره ها به شما کمک خواهد کرد که با دید بازتری حرفه خود را انتخاب کنید.