برنامه نویسی اندروید

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش کاربرد تلفن های هوشمند، موبایل ها جایگزین تعداد زیادی از وسایل و دستگاه های الکترونیکی دیگر شده اند که با جدی تر شدن بحث حضور تلفن های همراه هوشمند در زندگی کاربران، موضوع تولید نرم افزارها و اپلیکیشن های بروز و کاربردی هم تغییرات زیادی را هم داشته است که برنامه نویسی اپلیکیشن های موبایل به یکی از محبوب‌ترین و پردرآمدترین شاخه‌های برنامه نویسی تبدیل شده است‌.

به عبارت دیگر، نرم‌افزارها یا اپلیکیشن ها به منظور حل یک مشکل خاص طراحی شده و در تمام سطوح بازار کارعرضه میشود که هرچه این مشکل دشوارتر باشد، آن نرم‌افزار هم کاربردی‌تر خواهد بود.

اندروید
اندروید

زبان های برنامه نویسی:

بیشترین زبانی که برای برنامه نویسی اندروید استفاده میشود زبان برنامه نویسی جاوا، کاتلین، جاوا اسکریپت، سی شارپ، پایتون، بیسیک و زبان برنامه نویسی دارت میباشد.

پیش نیاز ها برای برنامه نویسی اندروید: برای کدنویسی اندروید باید در زمینه های ریاضیات، الگوریتم و زبان انگلیسی نیز پیش زمینه هایی را داشته باشیم و همچنین آشنایی مقدماتی را به منظور کار با رایانه و اینترنت، آشنایی با یک زبان برنامه نویسی به منظور توسعه اپلیکیشن‌های اندروید هم نیاز است.

ابزار های مورد نیاز برای برنامه نویسی اندروید: 

هنگامی که کاربر نرم افزار های مختلف را مشاهده میکند با این تصور که‌این نرم افزارها توسط ابر کامپیوترها و سیستم هایی بسیار پیشرفته ساخته شده اند، پیش میرود؛ اما درست این است که بی نقص بودن نرم افزار دلیل بر این نیست که با سیستمی پیشرفته ساخته شده بلکه رابطه مستقیمی با دیدگاه و خلاقیت سازنده آن دارد.

لذا برای برنامه نویسی تنها به یک رایانه و یا لپ تاپ نیاز خواهید داشت که البته داشتن سیستمی پیشرفته موجب سریعتر شدن فرایند در نرم افزارها و خروجی میشود.

اندروید

شروع برنامه نویسی:

برای شروع برنامه نویسی بهتر است ابتدا با برنامه نویسی وب شروع کنید و با HTML , CSs , Java Script هم آشنایی داشته باشید .

نتیجه گیری:

اندروید در سال‌های اخیر عملکرد های بجایی داشته است که حتی از گوشی‌‌های ساده و جدیدترین گوشی‌های هوشمند از آن استفاده می‌ کنند، به همین خاطرمی‌ توان گفت که در میدان رقابت همیشه برتر است.برنامه نویسی تلفن های همراه هوشمند بخصوص سیستم اندرویدکه همواره میتواند پیشرفت های زیادی داشته باشد.