ایجاد نوشته در وردپرس

بدون دیدگاه

آيا تا به حال به داشتن كسب و كار آنلاين فكر کرده اید؟ اگر جواب مثبت است، چه روشی را برای شروع و یا گسترش کسب و کار خود در نظر دارید؟ حتما اولین چیزی که با دیدن کسب و کار “آنلاین” به ذهنتان خطور میکند، یک سایت یا یک اپلیکیشن است!

اما قطعا طراحی و اجرای یک اپلیکیشن (با هر پلت فرمی) پیچیدگی های خاص خود را دارد که موجب می شود کار را دست افراد خبره در این زمینه بسپارید. ولی طراحی یک سایت پیچیدگی های اپ را ندارد.

بیشتر کسانی که کم و بیش به دنبال آموزش طراحی سایت رفته اند،تصور میکنند باید حتما با کد نویسی  آشنا باشند ،اما ازآنجا که یاد گیری کد نویسی کاری زمانبر وصد البته سخت ونیازمند تمرینهای طولانی ست ،همچنین حتی اگر شما تا حدی آشنا به مهارت کد نویسی باشید ؛اما باز هم برای افزودن بعضی از امکانات به سایت خود باید آموزش های دیگری دیده و با زبان های مختلف کد نویسی آشنا شوید .پس تمام اینها ممکن است باعث شود شما از یاد گیری طراحی سایت صرف نظر کرده وبه دنبال طراحان سایت بروید .

طراحی سایت توسط افراد خبره نیز ممکن است مشکلاتی به دنبال داشته باشد.مشکلاتی از جمله :هزینه بالای طراحی سایت ،نیازمندی شما به یک پشتیبان برای ایجاد تغییرات سایت و مدیریت سایت و…

به شما پیشنهای میکینم کمی سرچ کنید و با “وردپرس” آشنا شوید، به سرچ کردن ادامه دهید و سایت خود را به طور حرفه ای تر طراحی کنید.

وردپرس طراحی سایت را برای علاقه مندان بسیار آسان کرده است . وردپرس این امکان را ایجاد میکند که  بدون نیاز به کد نویسی و به راحتی سایتی برای خود طراحی کنید.

حال برای آشنایی بیشتر با  وردپرس و امکانات آن،همچنین درک آسانی کار با آن به آموزش مختصری که در ادامه طیف دانش برای شما تهیه کرده است  توجه کنید .

در تصویر بالا شما صفحه پیشخوان ورد پرس را مشاهده میکنید .پیشخوان درواقع همان صفحه مدیریت سایت و کنترل پنل آن است.با استفاده از امکاناتی که در پیشخوان وجود دارد ،شما میتوانید صفحات اصلی که بازدید کنندگان سایت شما مشاهده میکنند را کنترل کنید .این کار با استفاده از امکاناتی که در منو سمت راست پیشخوان قرار دارد ممکن میشود که در تمام قالب ها یکسان بوده و امکان بیشترشدن و قوی ترشدن را دارند.

البته باید  اشاره کنیم ظاهر پیشخوان هر قالب با قالب های دیگر کمی متفاوت است .دراین جا ما از قالب صحیفه استفاده کرده ایم،اما نگران نباشید،اگر شما ورد پرس را بایک قالب به طور کامل یاد بگیرید توانایی کار با قالب های دیگر را نیز خواهید داشت.

حال درکنار هم با نوشته ها و کار با آن آشنا خواهیم شد:

ابتدا برای شروع لازم است با برگه آشنا شویم .برگه همان صفحات اصلی سایت است که شامل قسمت های مختلف است .

قسمت های از جمله هدر،ساید بار،نوشته ها ، اسلایدر ، تصویر و… است .

برای ایجاد یک نوشته کافیست به قسمت نوشته ها در منوی سمت راست پیشخوان بروید .نوشته شامل چهار بخش میشود :

  1. همه نوشته ها : تمام نوشته هایی است که شما ایجاد کرده اید . دراین قسمت شما میتوانید تمام نوشته هایی که تا به حال ایجاد کرده اید را ببینید،آنها را حذف ،ویرایش کنید.
  2. افزودن نوشته : شما دراین قسمت میتوانید نوشته جدید به سایت خود اضافه کرده و آن را انتشار دهید .درادامه با روش کار این قسمت آشنا خواهیم شد .
  3. دسته ها : دسته ها این امکان را برای شما ایجاد میکنند که نوشته های خود را در دسته های مختلف قرار داده و مشخص کنید هر برگه را در کدام دسته را نمایش دهد.برای دسترسی به تنظیمات دسته ها شما میتوانید از منو  مربوط به دسته ها در سمت  چپ  صفحه افزودن برگه و یا از نوشته ها >> دسته ها استفاده کنید.
  4.  برچسب ها : اگر شما برای نوشته خود عنوانی را مشخص کنید،زمانی که این عنوان توسط فردی در گوگل سرچ شود مسلما صفحه سایت شما در گوگل بالا میایید ،اما از آنجا که سلیقه افراد باهم متفاوت است و ممکن است کلمات دیگری را سرچ کنند، پس شما باید در قسمت برچسب ها کلمات کلیدی مرتبط به نوشته خود را اضافه کرده تا زمان سرچ آنها ،نیز نوشته سایت شما در گوگل بالا بیایید.برای استفاده از برچسب ها نیز شما میتوانید مانند تنظیمات دسته ها از منوی موجود در افزودن نوشته ها و یا از نوشته ها >> برچسب ها استفاده کنید. 

 دو بخش آخر برای افرایش سئوسايت شما بسيار مهم است. پس حتما از این موارد در نوشته های خود استفاده کنید .

برای ایجاد نوشته همانطور که گفته شد باید از منو،قسمت نوشته ها، روی افزودن نوشته کلیک کنید. حال درصفحه باز شده اولین قسمتی که مشاهد میشود نوار عنوان نوشته است . دراین نوار باید عنوانی که برای نوشته خود در نظردارید را بنویسید

برای قرار دادن تصویر در نوشته خود در بخش پایین عنوان ، روی گزینه افزودن پرونده  چند رسانه ای کلیک کرده .

در تصویر زیر میبنید که قبل ازاین تصاویری را در کتابخانه خود آپلود کرده ایم.شما نیز میتوانید از تصاویر موجود در کتابخانه خود که ازقبل آپلود کرده اید استفاده کنید ، یا اینکه به روشی که خواهیم گفت، تصویر جدید را برای نوشته خود آپلود کنید.

برای آپلود تصویر جدید باید به قسمت بارگذاری پرونده رفته، روی گزینه گزینش پرونده کلیک کنید وتصویر مورد نظر را از پوشه دلخواه خود انتخاب کنید .سپس با کلیک کردن بر رو ی  “open”  تصویر به راحتی آپلود وبه قسمت کتابخانه اضافه خواهد شد.

حال همانطور که میبینید یک تصویر مرتبط با وردپرس در کتابخانه ما اضافه شده و با کلیک برروی آن میتوان تصویر را انتخاب کنید.

به منوی باز شده درقسمت چپ تصویر توجه کنید. .با استفاده از امکانات این منو میتوانید نام تصویر که برای سئو سایت مهم است ،توضیحات که در پایین تصویر نمایش داده میشود،چیدمان (محل قرار گیری تصویر)،اندازه و… را مشخص کنید.سپس با کلیک بر روی گذاشتن در نوشته ،آن را به نوشته خود اضافه کنید.

همانطور که میبنید تصویر مورد نظر ما در نوشته آپلود شده وشما برای نوشتن متن دلخواه خود میتوانید در قسمت پایین تصویر به راحتی بنویسید ،اما نکته ایی که  بهتراست به آن توجه کنید این است که متنی را از سایت های دیگر کپی نکنید زیرا در سئو سایت شما بسیار تاثیر گذار است.

شما میتوانید با منویی که در تصویر بالا میبنید به نوشته های خود استایل داده ،در قسمت بند از “تيتر ها ” استقاده کرده  وبا انتخاب آنها با توجه به احتیاج خود سئو سایت خود را بالا ببرید .همچنین میتوانید به متن خود لینک دهید  و موارد دیگر.

شما با کلیک روی “متن ” که در سمت بالا چپ تصویر مشخص است میتوانید مواردی که برنوشته خود اعمال کرده اید را به صورت کد ببنید .

حال با کلیک بر روی ذخیره پیش نویش میتوانید نوشته خود را ذخیره کرده و آن را انتشار ندهید تا زمانی که تغییرات لازم را اعمال کرده  و  پیش نمایش آن را باکلیک بر روی پیش نمایش ببنید.

در نهایت اگر از پایان کار خود مطمئن  هستید میتوانید با انتشار آن نوشته خود را روی سایت قرار دهید .

براي مشاهد نوشته اضافه شده کافیست  روی نمایش سایت (آیکون خانه در گوشه ی صفحه)

کلیک کنید تا نوشته را  به شما نمایش دهد.

 

امیدواریم با این آموزش تا حدودی با ورد پرس آشنا شده ونحو کار با آن را یادگرفته باشید.همانطورکه دید کار با وردپرس بسیار آسان و بدون هیچ کد نویسی امکان پذیر است .

فقط کافیست کمی زمان گذاشته و از آموزش ها استفاده کنید ، تا به زودی به وردپرس تسلط کافی پیدا کرده و سایت خود را طراحی و مدیریت کنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.