ایجاد منو در وردپرس

بدون دیدگاه

آموزش ایجاد منو در ورد پرس

با سلام خدمت همراهان عزیز طیف دانش .دراین جلسه از آموزش ها ،قصد داریم روش ساخت منو را به شما عزیزان آموزش دهیم .

ایجاد منو در تمام قالب ها تقریبا به یک روش است تنها تفاوت های بسیار کمی در برخی از قسمت ها دارد.

این آموزش هم مانند آموزش های قبلی ،در قالب صحیفه انجام میشود.

منو در قالب صحیفه :

ابتدا برای شروع باید به از پیشخوان به قسمت نمایش >> فهرست بروید.

در صفحه فهرست ها ابتدا یک نام به دلخواه برای فهرست خود انتخاب کرده ودر نوار نام فهرست بنویسید . سپس روی  دکمه ساخت فهرست کلیک کنید .

حال یک فهرست برای شما ایجاد میشود .در فهرست ایجاد شده ، سمت راست (مانند تصویر) میتوانید مشخص کنید کدام گزینه به فهرست شما اضافه شود.میتوانید برگه ،نوشته ، دسته و… را انتخاب کنید تا در منو شما قرار بگیرد.شما میتوانید موارد دیگری را هم به آنها از طریق  تنظیمات صفحه  اضافه کنید .براي مثال اگر در سایت خود فروشگاه  دارید، میتوانید محصولات خود را هم از این طریق به منو اضافه کنید.

افزودن برگه به منو :

برای اضافه کردن یک برگه به فهرست خود  روی برگه ها کلیک کنید تا تنظیمات آن برای شما باز شود.مشاهد میکنید که سه بخش در این تنظیمات قرار دارد.

  1. تازه ترین ها :  برگه های جدید که شما ایجاده کرده اید را نمایش میدهد.
  2. دیدن همه : این قسمت تمام برگه های شما را به نمایش میگذارد.
  3. جستوجو : امکان این را برای شما ایجاد میکند که برگه مورد نظر خود را جستوجو کنید.

برگه ی دلخواه خود را دراین قسمت انتخاب کنید و سپس روی افزودن به فهرست کلیک کنید و در  تنظیمات فهرست مشخص کنید فهرست ایجاد شده کجا نمایش داده شود .ما منوی بالا را انتخاب کرده ایم . در نهایت پس از اضافه شدن برگه به فهرست ، روی ذخیره فهرست کلیک کنید.

حال کافیست به صفحه اولیه سایت خود بروید تا تغییرات اعمال شده را مشاهده کنید.اما مانند تصویر میبنید که منو تغییری نکرده و هنوز همان منو اصلی قالب صحیفه را نمایش میدهد .

برای نمایش فهرست باید تنظیمات را تغییر دهیم .از قسمت مدیر با پیش نمایش زنده که در بالای صفحه فهرست قرار دارد میتوانیم این تنظیمات را تغییر دهیم .

مدیریت پیش نمایش زنده >> فهرست ها >> مکان فهرست ،منوی بالا را که به طور پیشفرض روی حالت گزینش است به نام فهرستی که ساخته اید تغییر دهید .حال به صفحه اصلی سایت خود بروید تا تغییرات را ببنید ،البته میتوانید تغییرات را در پیش نمایش مانند تصویر بالا ببینید.

افزودن نوشته به منو :

برای افزودن نوشته ها نیز کاملا مانند  افزودن برگه ها عمل کنید.ما همانطور که در آموزش نوشته ها به شما آموزش دادیم ، نوشته ایی به نام ” درباره ما ” ايجاد کردیم و آن را در منو قرار دادیم .میتوانید آن را در تصویر مشاهده میکنید.

افزودن لینک به منو :

برای افزودن لینک به منو نیز کافیست در پیوند های دلخواه ، آدرس سایت مورد نظر را در قسمت نشانی و نامی که میخواهید در منو نمایش دهد را در قسمت متن پیوند بنویسید. فراموش نكنید برای اضافه کردن لینک ها حتما باید قبل از آدرس  // : http باشد.

برای حذف هر کدام از مواردی که به فهرست خود اضافه کرده اید؛ میتوانید در تنظیمات همان قسمت از گزینه حذف استفاده کنید.

پس از ذخیره تغییرات  و رفتن به صفحه اصلی سایت خود و بروز رسانی آن صفحه میتوانید موارد اضافه شده به منو را ببینید. در تصویر زیر ما سه مورد : صفحه اصلی (با کلیک روی آن به صفحه اولیه سایت مراجعه میکنید) ،درباره ما ( توضیحاتی درباره سایت ) و جستوجو که  به گوگل متصل میشود  را به منو اضافه کرده ایم .

 

زیر مجموعه در منو:

برای ایجاد زیر مجموعه  هر کدام از آپشن های اضافه شده به منو به روش زیر عمل کنید :

دراینجا ما یک دسته به منو خود اضافه کرده ایم  و قصد داریم برای آن چند زیر مجموعه تعریف کنیم .همانطور که گفتیم شما با همین روش میتوانید برای برگه ها ، نوشته و…نیز زیر مجموعه تعریف کنید.

براي ایجاد زیر مجموعه ی یک دسته  ،دسته مورد نظر خود را انتخاب کرده و با اضافه شدن آن به فهرست، روی آن کلیک کرده و با کشیدن آن را زیر ، دسته اصلی قراردهید وسپس دسته زیر مجموعه را  کمی جلو تر از دسته اصلی بکشید. همانطور که در تصویر میبنید درکنار دسته هایی جلو تر اند ،کلمه ” زیر مجموعه ” نوشته شده است ، بیانگر این است که دسته ها به صورت زیر مجموعه درآمده اند .

برای هر زیر مجموعه نیز میتوانیم زیر مچموعه دیگری تعریف کنیم؛کافیست دسته یا نوشته و… که به  مجموعه اضافه شده را کمی جلو تر از آن قرار دهیم .توجه داشته باشید در اضافه کردن زیر مجموعه ها زیاد روی نکنید ؛برای هر زیر مجموعه 3 یا 4 زیر مجموعه ،بیشتر تعریف نکنید.زیرا در زیبایی شکل ظاهری سایت موثر است.

حال در تصویر زیر میبیند که زیر مجموعه ها در صفحه اصلی سایت به چه صورت نمایش داده میشوند.

افزودن آیکون :

آخرین موردی که دراین جلسه لازم است گفته شود افزودن آیکون به منو است.

درقالب صحیفه منو بالا قابلیت افزودن آیکون را ندارد و تنها میتوانید در منوی اصلی اعمال کنید ؛ اما با یادگیری روش آیکون گذاری میتوانید برای هر قالب دیگر به همین روش آیکون بگذارید.

پس با توجه به این موضوع همانطور که در تصویر زیر میبینید ما ابتدا یک منو اصلی به روش بالا ساختیم که تنها تفاوت آن در موقعیت قرار گیری  است . به  منوی اصلی  دو مورد خانه  و ارتباط با ما را افزوده ایم .حال روش افزودن آیکون را برای شما عزیزان خواهیم گفت.

برای قرار دادن آیکون باید به فهرست مورد نظر  بروید  و تنظیمات آپشنی که قصد دارید برای آن آیکون قرار دهید باز کنید .

 قالب صحیفه خود منو آیکون دارد و شما میتوانید از آن آیکون مورد نظر خود را انتخاب کنید .اما بعضی از قالب ها این امکان را ندارد پس باید به تنظیمات صحفه  در بالای صفحه بروید و  گزینه کلاس css  را فعال کنید.

اگر قصد استفاده از آیکونی به جز آیکون های خود صحیفه را دارید ، میتوانید کد آیکون های موردنظر را کپی کرده و به راحتی از آن استفاده کنید.

در ادامه سایتی را معرفی میکنیم  که تعداد زیادی آیکون را در دسترس شما عزیزان قرار داده و شما به راحتی میتوانید از کدهای آن استفاده کنید . سایت  font awesome.com آیکون های متنوع و جذابی را در اختیار شما قرار میدهد.

ما برای منوی خود دو آیکون مرتبط با آپشن ها قرار داده ایم وشما میتوانید این تغییر را در تصویر زیر مشاهده کنید .

در نهایت اضافه میکنیم برای حذف یک فهرست  میتوانید از مسیر پایین فهرست ” پاک کردن فهرست ” استفاده کنید.

طیف دانش امیدوار است ، از این جلسه آموزشی هم لذت برده باشید و برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد . قطعا رضایت شما  باعث میشود ما آموزش های بیشتری را در اختیارتان قرار دهیم .

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.