ایجاد برگه در وردپرس

بدون دیدگاه

آموزش اسلایدر و بلوک دسته ها

با سلام . در ادامه آموزش نوشته ها ،حال میخواهیم تنظیمات برگه ها را به شما عزیزان آموزش دهیم. در این بخش شما با روش  ساخت اسلایدر وانواع بلوک دسته ها دربرگه آشنا خواهید شد.

لازم است اینجا اشاره کنیم کار با برگه ها تا حدی برای عزیزانی که با نوشته ها کار کرده اند ،آسان تر خواهد بود.

 ابتدا برای ساخت یک برگه در ورد پرس باید از منو پیشخوان به قسمت برگه ها رفته ،دراین قسمت دو گزینه مشاهده خواهید کرد :

1.همه برگه ها : این بخش هم مانند همه نوشته ها ،تمامی برگه هایی که خواهید ساخت را نمایش میدهد.شما با ورود به این قسمت میتوانید برگه هایی که از قبل ساخته اید را ویرایش ، نمایش ،حذف کنید .

2.افزودن برگه : گزینه افزودن برگه این امکان را برای شما فراهم میکند که شما به راحتی چندین برگه برای سایت خود بسازید .

آموزش ساخت برگه :

برای ساخت برگه جدید باید وارد قسمت افزودن برگه شوید .برای شروع عنوانی که برای برگه خود در نظر گرفته اید را داخل نوار عنوان  وارد کنید.

سپس با کلیک روی صفحه ساز، صفحه ایی باز خواهد شد که انواع بلوک دسته ها وتنظیماتشان دراین صفحه مشاهده میکنید.

البته هر قالب تنظیمات مختص خود را دارد ولی جای نگرانی وجود ندارد.همانطور که بیش از این نیز گفتیم شما میتوانید با تسلط  روی یک قالب با قالب های دیگرنیز کار کنید .

درصفحه ایی که مشاهده میکنید انواع باکس ها  وتنظیمات مشخص است .طیف دانش دراین آموزش روش کار با چند بلوک دسته  را به شما آموزش خواهد داد و با آموزش چند بلوک شما میتوانید با بلوک های دیگر هم کار کنید.

اسلایدرها:

ابتدا شما را با اسلایدر که در قالب صحیفه با نام شبکه نوشته های شاخص ترجمه شده است آشنا خواهیم کرد .

اسلایدر ها درواقع نوشته ها وتصویر شما را بصورت شبکه ایی از تصاویر نمایش میدهند.برای فعال کردن اسلایدر ها کافیست در تنطیمات شبکه نوشته شاخص،گزینه فعال سازی را “on” كرده وبه تنظیمات آن دسترسی پیدا میکنید.

شما با استفاده از گزینه سرعت اسلایدشو میتوانید ، سرعت نمایش آن را تنظیم کنید ویا با گزینه تعداد نوشته های قابل نمایش ، تعداد آنها را مشخص کنید. همچنین با استفاده از نوع دستور میتوانید مشخص کنید کدام مورد را در اسلایدرها به شما نمایش دهد.دراینجا شما میتوانید اسلاید ها را برحسب دسته ها ،برچسب ها  و… ،یا با انتخاب اسلایدر دلخواه ،اسلاید های انتخابی خود را به نمایش بگذارید. در نهایت کافیست با کلیک بر روی ذخیره پیشنویس ،تغییرات اعمال شده را ذخیره و برای انتشار آن روی “انتشار” کلیک کنید.

بلوک دسته ها :

اولين بلوکی که در صفحه ساز صحیفه مشاهده میکنیذ ، لایه بندی 1 است .این بلوک بصورت باکس است که یک نوشته را به صورت بزرگ تر درسمت راست و تعدادی نوشته دیگر را به صورت کوچکتر در سمت چپ  قرارمیدهد.

کافیست تا روی بلوک مورد نظر کلیک کرده ، تا تنظیمات مربوط به آن برای شما مانند تصویر زیر باز شود.

در  قسمت بلوک دسته بندی ،میتوانید دسته ی دلخواه خود که میخواهید در این بلوک نمایش داده شود مشخص کنید و با گزینه “چینش نوشته ها “مشخص میکنید که کدام نوشته از دسته انتخابی در بلوک مشاهده شود و با “تعداد نوشته های قابل نمایش “،تعداد نوشته ها را تنظیم میکنید و آن را ذخیره و انتشار دهید.

بلوک  بعدی که با آن آشنا خواهید شد ،نیم بلوک ها ست. سومین بلوک به صورت نیم بلوک است .شما میتوانید مانند تصویر دو نیم بلوک انتخاب کرده و تنظیمات آن کاملا مانند بلوک های دیگر است .حالت نمایشی نیم بلوک ها را در تصویر زیر مشاهده میکنید ،که دو نیم بلوک در کنار هم قرار دارند.

بلوک بعدی به صورت باکس اسکرولی است ، تنطیمات این باکس هم مانند بلوک های دیگراست با این تفاوت که برای این بلوک میتوانید عنوان مشخص کنید؛ تصویر بلوک اسکرولی را هم مشاهده میکنید.

همانطور که دیدید تنظیمات تمام بلوک ها تقریبا باهم یکسان اند.برای آموزش  بلوک ها کافیست روی هر کدام کلیک کرده و با ذخیره آن قبل از انتشار شکل ظاهری آن را ببینید.

آخرین بخشی که لازم است گفته شود این است که چگونه برگه ی موردنظر را به عنوان برگه اصلی (اولین برگه سایت) مشخص کنید.

برای این کار باید در منو پیشخوان به تنظیمات >>خواندن، بروید.

این قسمت ” در برگه نخست نمایش داده شود ” که بصورت پیشفرض روی آخرین نوشته ها قرار دارد،به شما این امکان را میدهد که  با انتخاب  یک برگه یکتا ،برگه نخست را فعال کرده و برگه اصلی که میخواهید به عنوان صفحه اولیه سایت نمایش داده شود را انتخاب کنید ودرنهایت روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

حال میتوانید با مراجعه به صفحه اصلی سایت خود،تغییرات اعمال شده را مشاهده کنید.

طیف دانش امیدوار است  توانسته باشد شما را با وردپرس وامکانات مفید آن آشنا کرده باشد واین آموزش ها برای شما عزیزان کاربردی باشد.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.